Розмір шрифту
Колір сайту
×

Територіальні громади Харківщині проходять екологічний тренінг «Чиста Слобожанщина»

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко відкрила практичний тренінг «Чиста Слобожанщина» для територіальних громад регіону .

Захід у рамках екологічного проєкту «На чистоту»  організований у співпраці з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, обласної державної адміністрації, громадськими організаціями «Екотрансформація» та Партнерство «Green Business Ukraine», а також Державної екологічної Академії післядипломної освіти та Акціонерним товариством «Укргазвидобування».

«Як голова обласної ради не могла не підтримати ініціативу голови постійної комісії з питань екології , природокористування, охорони довкілля, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків Олександра Кухаря, депутатки обласної ради Тетяни Столяренко щодо необхідності  навчання для громад з екологічної тематики.

Ми маємо Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року. Для кожної громади екологічні питання на часі. Іноді не вистачає знань, як їх вирішувати, немає кваліфікованих кадрів, у когось не вистачає коштів. Варто шукати шляхи подолання цих моментів. Харківська обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією готова надавати громадам підтримку», – сказала Тетяна Єгорова Луценко.

Голова обласної ради наголосила, що екологічні питання мають вирішуватися не за залишковим принципом. При формуванні бюджетів громад на подальші періоди необхідно передбачати кошти.

«У грудні будуть прийматися бюджети на наступний рік, а ми вже маємо можливість бюджетного планування на три роки, тож прошу приділити екології належну увагу. Неможна фінансувати ці питання по залишковому принципу. При формуванні бюджетів територіальних громад належну увагу обов’язково варто приділити екомпроблематиці. Обласна рада розглядатиме можливість співфінансування» , – підкреслила Тетяна Єгорова Луценко.

За словами голови Харківської обласної ради подібні практикуми стануть постійними, адже підготовка кадрів – ключовий напрям  у вирішенні будь-яких питань. Також раз на два тижні на спільних нарадах з обласною державною адміністрацією обговорюватимуться екологічні питання, у тому числі поводження з відходами. Харківська область має увійти до трійки лідерів по рівню екологічної безпеки.

Перший віце-президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов зауважив, що практика проведення навчання для громад буде продовжена.

На сьогоднішньому навчанні презентували методику з розробки проєктів управління відходами, говорили про добір кандидатів в громадські інспектори з охорони довкілля у кожній громаді.

http://www.oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/27637-teritorialni-gromadi-kharkivshchini-prokhodyat-ekologichnij-trening-chista-slobozhanshchina

<< Попередня новина Наступна новина >>

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

Безлюдівському селищному голові
62489, смт. Безлюдіка, вул.Зміївська, 48
Тел. 749-67-07
Е-mail: bezludivka@khbsr.gov.ua