Розмір шрифту
Колір сайту
×

Правила поведінки на водних об’єктах під час святкування Водохреща. Безпечне святкування Водохреща

19 січня святкується одне із дванадцяти найбільших свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. За традицією, вранці, після урочистої церковної служби, люди збирались на річці коло “йордані” і священики освячували воду, а потім нею окроплювали всіх присутніх. Також, на річці заздалегідь робилася ополонка для купання (часто у вигляді хреста). Вважалося, що той, хто у цей день занурився в освячену воду, очищався від “усякої скверни”.

У зв’язку з цим, сектор з питань цивільного захисту Безлюдівської селищної ради повідомляє, що традиційне занурення у воду здійснювати тільки у спеціально підготовлених місцях.

Тож, не зайвим буде нагадати правила безпеки на водоймах у зимовий період:

  • Щоб не впасти та не отримати травми чи забої, необхідно одягати взуття на неслизькій та рельєфній підошві
  • Будьте уважні біля стоку води, кущів, очерету – є небезпека провалитися.
  • Обережно спускайтеся з берега.
  • Ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги, краще – палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли.
  • Не виходьте на лід уночі.
  • Не ходіть на водоймища поодинці і не залишайте дітей без догляду.
  • Якщо вразі необережності Ви потратили у воду, не панікуйте, зберіться, кличте на допомогу. А потім пригадайте та послідовно виконайте усі необхідні заходи самопорятунку та самодопомоги.

Безпечне святкування Водохреща

Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість.

Але не слід забувати, що перш ніж зайти у воду, потрібно підготувати своє тіло. Перед тим, як прийняти рішення зануритися в крижану воду, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем про стан власного здоров’я. І якщо він виявить протипоказання, то краще утриматися від традиційних купань, особливо людям із захворюваннями легенів і серцево-судинної системи. 

Вранці, за дві години до занурення, добряче поснідайте поживною їжею. Це має бути вуглеводно-білковий сніданок. Візьміть з собою термос із гарячим трав’яним чаєм. Одягніть зручні і теплі речі з натуральних матеріалів. Одяг та взуття повинні бути просторими, з мінімальною кількістю ґудзиків, застібок та шнурівок. Обов’язково потурбуйтесь про килимок під ноги і великий теплий рушник.

Не рекомендується вживати перед купанням алкогольні напої: думка про те, що спиртне зігріває тіло – помилкова. І саме у стані алкогольного сп’яніння збільшується ймовірність стати жертвою власної необачності. Куріння ж істотно порушує кровообіг, чим збільшує охолодження. Наприклад, викурювання лише 1 сигарети знижує температуру шкіри пальців ніг на 1°С.

Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря і вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре і тісне взуття; тривале перебування в нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися до металу голими руками.

Після виходу взимку з води людина відчуває велике холодове навантаження, особливо, якщо є вітер та підвищена вологість повітря. Необхідно зняти мокрий одяг, швидко розтертись рушником і одягнутись в теплі речі. При онімінні пальців рук – слід потримати їх на шиї або животі декілька секунд, зігріти подихом і продовжувати одягатися.

Необхідно врахувати індивідуальні особливості конкретного організму. Чутливість до холоду та реакції на охолодження залежать від статі і віку, конституції, рівня фізичного розвитку, типу вищої нервової діяльності людини та деяких інших чинників. Наприклад, при однаковому за тривалістю перебуванні у воді однієї і тієї ж температури діти віддають на 10-20% більше тепла, ніж дорослі, чоловіки – на 10-18% більше, ніж жінки.

Позитивні емоції перешкоджають виникненню негативних реакцій, організм успішніше протидіє холодному впливу, легше справляється з ним.

Сектор з питань цивільного захисту Безлюдівської селищної ради наголошує:

не можна купатися в тих водоймах, де не чергують представники служб порятунку і медичні працівники;

не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду, а при груповому купанні кількість людей, які знаходяться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб;

заборонено купання дітей без нагляду батьків або дорослих.

Тож слідкуйте за прогнозами погоди і дійте з урахуванням міцності криги внаслідок потепління. Святкуйте з радістю та обережністю!!!

<< Попередня новина Наступна новина >>

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

Безлюдівському селищному голові
62489, смт. Безлюдіка, вул.Зміївська, 48
Тел. 749-67-07
Е-mail: bezludivka@khbsr.gov.ua