Розмір шрифту
Колір сайту
×

Близько 90% озимини перебуває в задовільному стані

Восени 2022 року озимі культури засіяли на площі 213,8 тисячі гектарів.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Харківської обласної військової адміністрації. Зменшення посівних площ на 63,9% у порівнянні з минулим роком пов’язане із високим рівнем забруднення сільськогосподарських угідь вибухонебезпечними предметами.

Відіграли роль і несприятливі погодні умови – осінь видалась дощовою, а зима майже безсніжною. Попри це, 90% озимини перебувають у нормальному стані.

«На щастя, аномальних змін погодних умов не було. Попередньо, озимина засіяна на площі 8-10% перебуває у нездоровому стані. На цих площах доведеться проводити пересів чи підсів. Не виключено, що ці площі в північно-східній частині області можуть збільшуватися через повне безсніжжя чи пониження температури повітря», – пояснює заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

На зменшення активної роботи в агросекторі вплинули значні пошкодження інфраструктури від рук окупантів. До лютневого вторгнення, на Харківщині функціонували близько 2100 підприємств агросектору. З них – 1300 займались рослинництвом. Окупанти повністю знищили 300 підприємств.

Крім того, внаслідок бойових дій зазнала руйнацій інфраструктура та техніка. За попередніми підрахунками, понад 300 одиниць дороговартісної техніки й обладнання знищено.

Нагадаємо, Уряд Японії передав на потреби фермерів Харківщини зерно кукурудзи та соняшника на 1 мільйон доларів США. Безкоштовний посівний матеріал можна отримати заповнивши заявку через Державний аграрний реєстр.

https://kharkivoda.gov.ua/news/120109

<< Попередня новина Наступна новина >>

ЕЛЕКТРОННЕ ЗВЕРНЕННЯ

Безлюдівському селищному голові
62489, смт. Безлюдіка, вул.Зміївська, 48
Тел. 749-67-07
Е-mail: bezludivka@khbsr.gov.ua